Novinky

Shadow of Television (SK)

25.06.2013 18:57

Nastal čas, představit si zahraničního hosta, který na letošním festivalu vystoupí. Než to ale uděláme, připomeňme si loňskou zahraniční stár. Nebyl to nikdo jiný než Long Way Down – teenage-punková partička superpřátelských cool týpků z holandského Groningenu, kteří se rozhodli udělat si tour po Evropě a zažít nějaké dobrodružství. Což se jim i díky návštěvě Lhoty jistě podařilo. 

Letos to tedy nebude návštěva z takové dálky, neboť dorazí bratia zo Slovenska. A byť tato kapela funguje teprve od začátku letošního roku, pro mnohé z vás nebude úplně neznámá. Napovím, že jsou z Levic. Už víte? No jasně! Jedná se o členy bývalé Šokové terapie, kterou jste mohli vidět před třemi roky společně s Flaškou Visočini ve Vodňanech u Nata nebo před dvěma roky na Kloboukově Vítání léta v Temelíně. 

Dnes si říkají  Shadow of Television 
 a svůj "dekadentný, melancholický rock'n'roll punk" přivezou i k nám do Lhoty. Před dvěma dny začali natáčet debutové album, tak jim držme palce. Ochutnávku jejich muziky můžete čeknout na Bendzounu.

Bandzone: 
https://bandzone.cz/shadowoftelevision

Facebook: 
https://www.facebook.com/ShadowofTelevision

 

 

 

Reklamní banner

25.06.2013 14:38

zakázanÝovoce zve na RpH

10.06.2013 23:00

Čajovna na RpH

04.05.2013 16:53

  

    Když se řekne "Čajovna", většinu z nás jako první napadne legendární song Radima Hladíka. Jeho fanoušky ale musím bohužel zklamat, protože Blue Effect na RpH letos nebude. Snad příště. Nicméně jako druhá věc člověka napadne stan s krásnými koberci, měkkými polštáři, vodními dýmkami, všemožnými lektvary a pohodovými čajmeny a čajmenkami. Tak toto je přátelé ta čajovna, na kterou se můžete letos na Rocku pod Hrází těšit! 

    Za vaši neutuchající přízeň v časech dobrých i zlých, rozhodli jsme se tento ročník trochu okořenit. Krom 12 skvělých kapel, které jsou dosud potvrzené a můžete si je prohlédnout v sekci KAPELY, jsme se také domluvili s kamarády z budějovické Čajírny & Kafírny, že nás poctí svou přítomností! Za tento skvělý počin jsme i my sami velice rádi! A stejně tak jako my, i vy nebudete vědět kam na RpH dřív skočit, atrakcí bude moře!


A tuž si pro dobró náladu dáme tu Radimovu!

Long Way Down z Nizozemska

10.07.2012 20:58

Tak na poslední chvíli jako by se nám s kapelami, jež mají zájem o účast na Rocku pod Hrází, roztrhl pytel. A jelikož mezi tou kupou českých kapel byla také jedna výborná parta z Nizozemska, nemohli jsme to ponechat náhodě a museli ji do programu letošního ročníku zakomponovat. Berte to jako dárek za vaši věrnost, kterou našemu festivalu již sedmým rokem projevujete. 

Děkujeme,
Váš Fous a pan Z

Banner_RpH7

21.06.2012 15:32

Plakát 2012

29.04.2012 15:28

Krátké ohlédnutí za RpH 6 a vzhlédnutí k RpH 7

24.03.2012 19:40

V roce 2011 jsme na Rocku pod Hrází oslavili již krásné šesté narozeniny! Představilo se nám 9 velmi různorodých kapel mezinárodních kvalit, jaké jsme doposud na RpH neměli. Mezi ty vůbec nejznámější patří věhlasní Judas Priest revival z Prahy, Smashed Face z Brna, Pergamen z Prahy nebo Ucházím z Prachatic. Zbytek vystoupivších kapel můžete vidět v záložce KAPELY. Lví podíl na organizaci tohoto ročníku měli členové místního Sboru Dobrovolných Hasičů, pod vedením Pavla Hečka. Díky nim bylo na festu naprosto dokonalé zázemí. Celý areál byl perfektně zabezpečen kvalitním oplocením, pódium bylo oproti předchozím ročníkům rozšířené, takže měly kapely více místa, nabídka občerstvení byla bohatá, zkrátka všechno působilo profesionálně a také útulněji něž obvykle. Takže obrovský dík SDH Lhota pod Horami!!! Počasí se nám stejně jako vloni podařilo objednat naprosto přepychové, a tak nic nebránilo v uskutečnění doposud nejlepšího ročníku RpH v historii. Avšak i přes veškerou snahu organizátorů a všech, kteří se na tomto ročníku festu podíleli, nebyla návštěvnost vyšší než loni, ale pouze zhruba stejná, což nás docela zklamalo a hodně jsme se rozmýšleli, zda má cenu pořádat další ročník... Naštěstí se nám vše rozleželo a my si uvědomili, že by byla veliká škoda ukončit fest s tak bohatou historií, jakou už nyní Rock pod Hrází má. Nuže budeme pokračovat v tradici!
A zde si ještě můžete přečíst, co o nás napsali... Temelínky


Pár slov k RpH 7
Jak jsem výše nadnesl, RpH 7 jsme už pořádat nechtěli, protože šestý ročník se nevyvedl úplně přesně podle našich představ. Ne snad že by to byla akce totálně špatná, to naopak, byla skvělá, já osobně jsem byl nadšen a byl to pro mě zatím vůbec nejlepší ročník. Na místní poměry byla účast až nadstandardní a ti co tam byli (včetně mě s berlemi) se vyřádili víc než slušně. Avšak parametry tohoto ročníku by zasloužili ocenit daleko větší účastí. Snaha pořadatelů, představit místnímu fanouškovi vedle běžných kapel i ty méně známé, netradiční, patřící do všelijakých různých odnoží ROCKU o kterých má málokdo vůbec ponětí, že existují, zůstala téměř nedoceněna. A to se ani nebudu vyjadřovat ke kritice, které bylo na můj vkus až přespříliš. Ale budiž, chápu, že mezi námi nejsou pouze inteligentní lidé, kteří dokáží ocenit něčí úsilí. Také bych měl možná připomenout, že Rock pod Hrází je od samého vzniku multižánrovou akcí pro široké publikum a né nějakou obyčejnou "lacinou" zábavou, směřovanou na jeden styl a jeden typ posluchačů. Všichni jsme lidi, všechny nás spojuje hudba, všechny nás spojuje RpH! No ale zkrátka jsme se z toho jak se říká "neposrali" a jdeme s nadšením do dalšího ročníku, který tentokrát naladíme do milého a optimistického tónu, aby i ta nejledovější srdce těch největších škarohlídů, co nás tak vehementně pomlouvali, pookřála. ;-) 
Kapely, které vystoupí najdete v záložce KAPELY. Další info brzy doplním...

tak peace,
Váš Fous

Další odpadlíci i nově přibyvší

08.07.2011 11:54

Špatné zprávy pro příznivce kapely A5! =( 
Chlapi nebudou schopni vystoupit na letošním Rocku pod Hrází.
Taky vás to tak mrzí jako mě? =/
Místo A5 vystoupí kapela Coma Hepatis z Bechyně. Tak na ně mrkněte, jestli je to dostatečná náhrada.


https://bandzone.cz/comahepatis


Plakát 2011

30.06.2011 20:04

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>